Začátek června patří tradičně ve Výškovicích hasičům. Ani v letošním roce tomu nebylo jinak. V neděli 5. 6. 2016 od 10 hod. proběhl na místním hřišti již XVII. ročník O putovní pohár SDH Výškovice a II. ročník Soutěže veteránů v požárním útoku. Současně se jako v předcházejících letech bojovalo o cenné body do "Novojičínské ligy Hasičské vzájemné pojišťovny v požárním útoku" – a vůbec poprvé v historii ligy také v kategorii veteránů.

První týmy se ve Výškovicích začali objevovat krátce po 9 hod. ranní. Před samotným zahájením startovní listina obsahovala již 32 družstev. Pohárovou soutěž zahájili svým pokusem borci z Lukavce - časomíra se klukům zastavila na čase 16,617s. Jako druzí se na startovní čáru postavili domácí borci - obhájci vítězství z předešlého ročníku (výsledný čas 14,518s) - nezklamali -  15.200s levý terč a 15,375s na pravém terči znamenal po většinu trvání soutěže průběžné první místo kategorie mužů.

První tým ženské kategorie se předvedly dívky z Hukovic - bohužel holkám nevyšel pokus dle jejich představ a svůj útok nedokončili. Poté přišla na řadu třetí kategorie soutěže a to muži nad 35 let (veteráni).
Nejdříve odstartovaly domácí Výškovice – podobně jako muži, také oni obhajovali vítězství z roku 2015 (výsledný čas 16,440s) - časomíra zastavena v čase 16,607s a naděje na vítězství i v roce letošním. V předešlém ročníku v této kategorii startovala celkem 3 družstva, letos do Výškovic zavítalo již 8 týmu veteránů a věříme, že tento rostoucí vývoj bude pokračovat. Horkými adepty na vítezství v ženské kategorii byly ženy z Tísku, které se na startovní čáru postavily jako osmé. Holky soutěž vyhrály již v předešlých 3 ročnících a výsledný čas 22,652s se jim proměnil za zasloužené, již čtvrté vítězství v řadě.
Jeden ze dvou časů ve 14. vteřině předvedli kluci ze Stachovic - ovšem pouze pravý terč - 14,794s. Horší a tudíž výsledný čas 16,615s znamenal celkové 7. místo. Domácí borce v mužské kategorie odsunul až tým se startovním pořadím 22 a to Tošovice. Levý terč 15,153s (pravý 14,827s) znamenal celkové první místo a odsunutí Výškovic na druhou pozici. Podobně tomu bylo i v kategorii veteránů. Výškovice, které hájily stále zlatou pozici nekompromisně odsunuli borci ze Svinova s fantastickým časem 15,329s.

Výškovice si nakonec stejně jako minulý rok vybojovali „dabl“ – tentokrát v podobě stříbrných pozic. Veteráni se zapsali do historických tabulek „Novojičínské ligy v PÚ“ jako první vítězové této kategorie a věříme, že v lize budou pokračovat letos podobně.

V "předletním" úžasném počasí se do Výškovic nakonec sjelo celkem 33 družstev, z toho 21 v kategorii mužů, 4 v kategorii žen a 8 družstev veteránu.
Děkujeme všem týmům za účast, skvělou atmosféru a na všechny se opět těšíme již 5. 8. 2016 od 21.hod. na naší Noční soutěži.

 

umístění

muži

ženy

veteráni

1.

Tošovice (15,153s)

Tísek (22,652s)

Svinov (15,329s)

2.

Výškovice (15,375s)

Libhošť (22,718s)

Výškovice (16,607s)

3.

Hukovice (15,455s)

Píšť (24,585s)

Jak-Luk Fire Team (16,809s)

Rok se s rokem sešel, a my jsme v sobotu 5. září 2015 opět pořádali Hukovický hrb – již pošesté. Tento ročník byl zároveň 9. kolem Novojičínské ligy Hasičské vzájemné pojišťovny v požárním útoku. Pro nás dlouho očekávaná akce, kdy přípravy trvaly několik týdnů – nákupy, shánění sponzorů, zalévání trávy atd. Trať a výletiště jsme začali chystat v pátek. Počasí nám tento rok moc nepřálo. Tropická vedra nám doslova vypálila trávu v kopci, i když jsme zalévali, a když se do toho přidal v průběhu týdně déšť, trať nevypadala přesně podle našich představ. Naštěstí máme šikovné chlapy, kteří se s tímto problémem poprali a vyřešili to koberci i v kopci. Mysleli jsme na soutěžící i diváky, a tak jsme pro jistotu nechali postavit velký stan. V pátek bylo téměř vše nachystáno. Velké díky patří všem, kteří se na přípravách jakkoliv podíleli. V sobotu ráno nás čekalo nemilé překvapení. Velice nás mrzí chování (spolu)občanů, kteří ničí naši práci a přivlastňují si to, co jim nepatří. Byla nám odcizena světla umístěná nad prodejními místy. Věříme, že boží mlýny melou a dotyčný bude náležitě potrestán.

V neděli 7. 6. 2015 proběhl na hřišti ve Výškovicích již XVI. ročník pohárové soutěže "O putovní pohár SDH Výškovice". I v letošním roce byla zařazena do seriálu soutěží "Novojičínské ligy Hasičské vzájemné pojišťovny v požárním útoku" a kromě pohárů a finančních odměn se bojovalo také o cenné body této ligy. Novinkou letošního ročníku bylo rozšíření o kategorii "Muži nad 35 let (veteráni)".